Медична реформа у Луцьку: сімейні лікарі, угоди та інші новації

Показати всі

Медична реформа у Луцьку: сімейні лікарі, угоди та інші новації

У обласному центрі Волині розпочнуть впроваджувати медичну реформу, затверджену керівництвом держави. Про це йшлось сьогодні, 13 лютого, під час оперативної наради в Луцькій міській раді.

30 січня 2018 року набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Про те, як зміниться надання медичних послуг у Луцьку розповів начальник управління здоров’я Микола Якимчук.

За його словами, першочергово громадяни матимуть можливість звертатися до терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Вартість послуг  цих спеціалістів на 100 % повністю повинна забезпечувати держава. Посадовець розповів, що з 2018 року медичні заклади первинної почнуть отримувати щорічну фіксовану оплату за обслуговування кожного пацієнта.

Зауважимо, що лікарі першої допомоги – спеціалісти, які матимуть всю інформацію про стан здоров’я громадян та надаватимуть медичну допомогу на першому етапі. За словами Миколи Якимчука, громадяни можуть обирати будь-якого лікаря незалежно від місця проживання чи реєстрації. Якщо ж громадяни вже мають лікаря, послугами якого користуються, то з ним варто підписати угоду.

До слова, за необхідністю екстреної допомоги пацієнт зможе звернутися до будь-якого медичного закладу. Лікування випадків, які загрожують життю, будуть покриті державою на 100 %.

3 Comments

  1. Мирослава сказав:

    Я не знаю як воно буде,але сьогодні , коли я звернулась в поліклініку на вул. Чернишевського( Колишня УМВС) до терапевта,то мені сказали,що вже членів сім’ ї не обслуговують. Мені дали карточку на руки і сказали ” до побачення”. Я була шокована. В лікарні мені не надали допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *