Показати всі

Леонідові Кучмі – 80

Сьогодні Леонідові   Кучмі, другому всенародно обраному Президентові України, виповнилося 80 років. Він – єдиний Глава Української держави, який двічі перемагав  на президентських виборах й очолював нашу країну протягом двох каденцій. Повідомляє , приєднуючись до щирих вітань  і побажань,  «Волинська правда».

Леонід Данилович  Кучма  народився 9 серпня 1938 року  в с. Чайкине Новгород-Сіверського району  Чернігівської області. Почесний громадянин  м. Дніпра. Був генеральним  директором  ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» (1986—1992). Народний депутат Україні  (1990–1992 роки) ВР  першого скликання. З 13 жовтня 1992 по 21 вересня 1993 року – Прем’р-міністр. Президент України з 19 липня 1994  по 23 січня2005 року.

Під час другого терміну президенства Леоніда Кучми Україна оголосила про наміри добитися асоційованого членства в ЄС. 9 липня 2002 року  він своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 23 травня про інтеграцію України до євроатлантичних структур. У 2004 році Кучма виключив з Військової доктрини положення про вступ України до НАТО та Європейського Союзу як кінцеву мету політики євроатлантичної та європейської інтеграції країни. 15 червня 2004-го  Леонід Кучма заявив, що на даному етапі Україна не готова вступити до НАТО і знаходиться на такій самій відстані від нього, як від Євросоюзу.

Після відставки отримав довічне утримання у розмірі заробітної плати діючого президента, державну дачу і державну охорону. Леонід Кучма не брав участь в активних політичних проектах, лише зрідка виступаючи публічно з коментарями стосовно поточної ситуації. Він не відсторонився від участі у житті країни після відставки. Його оцінка ситуації в Україні була заснована на його досвіді та не містила політичних амбіцій.

Українці згадують Кучму по-різному: і як епоху стабільності, і як нестабільний період, і як добу добробуту, і як час загальної бідності. Протягом перших років його президентства було сформовано умови для появи на українському ринку фінансово-промислових груп, на базі яких згодом сформувалися бізнес-структури вітчизняних олігархів. Зовнішня політика Леоніда Кучми не передбачала однозначного вибору інтеграційних прагнень України. Вже у грудні 1994 року США, Велика Британія, Росія та Китай підписали меморендум про гарантії безпеки України в обмін на відмову Києва від статусу ядерної держави.

Автор книг «Вірю в український народ», «Про найголовніше», «Україна – не Росія»,  «Своїм шляхом. Роздуми про економічні реформи в Україні». Зараз  представляє Україну в Мінську на засіданнях Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

«ВП» нагадує, що Леонід Кучма у статусі Президента України неодноразово відвідував Волинь.  Сьогодні, 9 серпня, на    телеканалі ICTV – Інтерв’ю з Леонідом Кучмою. Початок  о   19:15.

 

Comments are closed.