«Кусючі» ціни на луцьких ринках, або Про що говорить ріст долара (ФОТО)

Показати всі

«Кусючі» ціни на луцьких ринках, або Про що говорить ріст долара (ФОТО)

За останні два тижні долар нагадав про себе різким зростанням. Внаслідок цього волиняни заговорили про черговий продуктовий ажіотаж, аргументуючи, що ціни на соцпродукти ростуть погодинно. «Волинська правда» завітала на луцькі ринки і дізналась про цінову ситуацію з уст самих продавців.

Продавці і покупці в очікуванні реалізації обіцянок влади, яка так твердо запевняє, що зупинить ріст цін на соціальні продукти, зокрема на мʼясо. Поки що картина зовсім протилежна.

«Ціни ростуть «на дріжджах», ‒ жартома про серйозне говорить продавчиня мʼяса Зоя, ‒ Два дні тому курячі гомілки коштували 45 грн/кг., сьогодні вже 48,90».

Продавці мʼясних відділів зазначають, що ціни на їх товар значно зросли ще з початку літа. «Свинину в травні продавали за 80-90 гривень, а зараз 100-110», ‒ розповідає пані Галина.

Швидким темпом «потяглися» ціни вгору на куряче філе, стегна, четвертинки, фарш. Вартість цих продуктів збільшилась на 2-3 гривні.

Сало також не відстає. Його ціна залежить від розмірів: від найтоншого (30-50 грн/кг)  до «грубого»(від 70 до 130-ти гривень). За кілограм шинки на Завокзальному ринку хочуть 103 грн., бочка ‒ 95, лопатки ‒98, вирізки ‒ 125. Ціна на дієтичне мʼясо сягає 140 гривень. «Нам кажуть, що свинина буде і далі дорожчати, ‒ попередив продавець Іван,‒ Приходиться чи не щодня малювати нові цінники».

Тож доведеться любителям «наваристого» борщику трошки економити, натомість варити овочевий суп. Хоча тут теж не все «як по маслу». Про це говорить нинішня ціна на моркву, за яку на Завокзальному ринку просять 18-30 грн/кг.

«Ціна залежить від вигляду і розмірів, ‒ запевняє господиня Ганна, яка продає чотири види цього овочу, ‒Маленька морква вартує 18 гривень за кілограм, більша‒ від 20-ти гривень».

«Морквяні» продавці говорять, що цього року морква не вродила, бо була засуха. Дехто навіть декілька разів пересіював, аби зібрати цей продукт.

Ціна на цибулю також не солодка. ЇЇ вартість залежить від виробника. Херсонська ‒ 14 грн/кг., одеська ‒ 11, а волинська домашня ‒ 6. Смішна картина, чи не так?

Пучок столових бурячків, у якому їх аж три коштує 15 гривень, капуста ‒ 10 грн/кг, часник ‒ 30-45 грн/кг, картопля ‒ 6-9 грн/кг. В результаті борщовий набір для волинян в середньому вартує 70 гривень.

Зазвичай на кінець літа овочі повинні дешевшати, однак цьогоріч ця теорія не спрацьовує.

З молочними продуктами зовсім по-іншому.  Ще місяць тому ціна за літр молока коливалася від 16 до 18 гривень. Сьогодні ж це продукт коштує 10 гривень. Господиня Алла бідкається, що домашнє молочко зовсім знецінюють. «В магазині за тиждень зросла ціна «порошкового» молока на 4 гривні, а тут свіженьке, без хімії, натуральне віддаємо майже безкоштовно. То де та справедливість? Ми трудимось, аби заробити копійки», ‒ скаржиться Алла.

Сьогодні за кілограм масла господині просять  120 грн., сметани ‒ 70 грн., сиру – 40-50 гривень.

На дві-три гривні подорожчали олія, крупи та макаронні вироби.

Ціна на яйця у постійному русі. На початку серпня  удвічі зросла вартість на цей продукт. Ще на початку липня десяток у супермаркетах можна було придбати за 11 гривень, то сьогодні за 18 -25.

На луцьких ринках вже можна почути про можливе подорожчання хлібобулочних виробів. Причиною цього є цьогорічні несприятливі погодні умови. Постійні зливи призупинили жнива на Волині, а це впливає і на якість зерна, тому і на ціну «насущного». Поки що все стабільно: подільський хліб ‒ 11,30; січовий ‒ 10,60; любительський ‒ 9,25; домашній ‒10.

А що ж там з лісовими дарами? Ще і досі на прилавках є чорниця. Запитую у господині Ніни: «Чи ж багато є ще її у лісі?». На що вона відповідає: «Ще ого-го… Ця зібрана у ковельських лісах». Літр чорнички можна придбати за 60 гривень, натомість за лисички господиня просить 25 гривень.

Ожина, малинка так і манить покупців своїм привабливим виглядом у продавчині Анни. Красиво посортовані стаканчики і велика за розміром ожина примусили придбати цю колючу насолоду за 25 гривень, а стаканчик домашньої  малини коштує 8 гривень.

Не накупишся і груш, яблук, винограду, бо ціни на це задоволення ого як «кусаються». За великі червонобокі яблука треба віддати 13-25 гривень, за домашні груші ‒15, за одеський виноград 42 гривні. Натомість персик з Одеси можна придбати всього за 17 грн/кг.

Чекати і вірити обіцянкам очільника уряду щодо збільшення зарплат і пенсій? Ні, не вихід. Це ніяк не змінить ситуації, оскільки ціни на ринках і в магазинах заговорять ще гучніше про себе. Боремося, а «віз і нині там стоїть», і ми у тому возі.

Текст і фото ‒ Інна Кошулинська

9 Comments

 1. Avatar Дід Яків сказав:

  Про що говорить ріст долара – про тісний звязок з Росією. Коли вона рухне мордою на землю то і ми разом з нею, якщо остаточно не розірвемо усіх звязків.

 2. Avatar Fortshop сказав:

  See fortshop.cc !

 3. Avatar Ан сказав:

  христена
  http://bit.ly/2JfZ0Tb