Каналізування навколо Світязя коштуватиме 6,5 мільйона євро

Показати всі

Каналізування навколо Світязя коштуватиме 6,5 мільйона євро

Для того, аби облаштувати каналізування населених пунктах у межах Шацьких озер, необхідно приблизно 6,5 мільйона євро, а це приблизно 200 мільйонів гривень. Про це розповів голова Шацької РДА Василь Голядинець учора, 11 серпня, під час заходів з нагоди Європейських днів добросусідства між Україною та Польщею.

На переконання очільника Шацького району, Шацьк має всі шанси для того, аби стати курортом державного значення. Відповідну роботи для досягнення цієї мети уже розпочали. Зокрема, підписали договір із Одеським науково-дослідним інститутом курортології щодо здійснення дослідження на Шацьких озерах. Зокрема, вивчатимуть воду в озерах Світязь, Пісочне і Люцимер.

«Це дослідження того, як вода впливає на організм людини. Також аналізи ропи робитимуть. Якщо дослідження покажуть, що це все лікувальне, то подаватимемо документи у Верховну Раду, Кабмін для присвоєння статусу курорту Шацьк», – розповів Голядинець.

Утім, за словами очільника озерного краю, одна з найактуальніших проблем – каналізування населених пунктів навколо Світязя.

«Міністерство екології на цей рік виділило кошти на завершення будівельних робіт щодо каналізування у Шацьку (приблизно 7 мільйонів) і початку будівництва очисних споруд у селі Світязь. Гроші на це вже є. Питання – у документації. Шацьк тендер вже оголосив», – пояснив Голядинець.

До того ж, у 2018–2020 роках реалізовуватимуть масштабний проект щодо каналізування населених пунктів Пульмо Світязь, Мельники, Гаївка у рамках програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Вартість проекту – 6,5 мільйонів євро. 90% фінансування здійснять за кошти Євросоюзу.

«Таким чином у 2020 році ми практично повністю завершимо каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», – резюмував Голядинець.

Comments are closed.