З квітами та фотографіями рідних: у Луцьку відзначили День пам`яті та примирення (ФОТО)

Показати всі

З квітами та фотографіями рідних: у Луцьку відзначили День пам`яті та примирення (ФОТО)

Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам`яті та примирення. Лучани о 10 годині зібралися на меморіальному комплексі «Вічної слави», щоб віддати шану героям, які перемогли у II світовій війні та вибороли право на вільне життя.

74 роки тому українці перемогли фашистсько-німецьких загарбників. 8 травня 1945 року був підписаний акт про капітуляцію Німеччини. 10 мільйонів жителів України загинули, воюючи із нацизмом у лавах багатьох армій світу. Щоб вшанувати учасників запеклого протистояння, лучани зібралися на меморіальному комплексі «Вічної слави», біля пам`ятника Невідомому солдатові.

Лучанка Марія Ковальчук вважає, що прийти сьогодні до меморіального комплексу – це її обов`язок:

«Мій батько вбитий в Латвії, я туди три рази їздила, брат двоюрідний теж там вбитий, загинув і його старший брат ще в I світову – Петро. Місце, де він загинув, знайшли минулого року. Пригадую, з села Боголюби тоді забрали всіх чоловіків, щоб звільняти Луцьк, повернувся тоді живим тільки один. А батька вбили, він був санітаром в Латвії і якраз допомагав пораненому солдатові, коли поруч зірвався снаряд і його дуже поранило, розірвало все спереду. Батько просив, щоб його добили, аби він не мучився. Але цього так і не зробили. Неможливо сьогодні не прийти сюди та не поклонитися учасникам війни. Ніхто б не міг подумати, що їхні онуки знову будуть звільняти українську землю від того старшого брата, з яким вони в Другу світову війну з одного казанка кашу їли», – розповіла жінка.

Священики відслужили панахиду, лучани поклали квіти до пам`ятника Невідомому солдату.
Насамкінець усі разом гордо виконали Гімн України.

Виконуючий обов`язки Луцького міського голови Григорій Пустовіт переконаний, що пам’ять про загиблих волинян вічно житиме в серцях українців:

«Відзначати 8 травня –День примирення і пам`яті – це європейська традиція. Ми приймаємо правила цивілізованого життя. Цей день сьогодні об`єднав всю Європу. Ми пам`ятаємо всіх, хто загинув і хто брав участь в II світовій війні», – запевнив Григорій Пустовіт.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *