Показати всі

Зеленський кинув виклик Путіну

Виклик українського шоумена Володимира Зеленського президентові України Петру Порошенку свідчить про демократичність Української держави і може викликати ненависть президента РФ Володимира Путіна, вважає політичний оглядач Віталій Портников. Про це пише ГОРДОН.

Намір шоумена Володимира Зеленського поборотися за посаду президента України кидає виклик “правителям совкового електорату”. Таку думку в колонці для сайта InfoResist висловив політичний оглядач Віталій Портников.

Журналіст нагадав, що приблизно 30 років тому на першому з’їзді народних депутатів СРСР Олександр Оболенський намагався висунути свою кандидатуру на посаду голови Верховної Ради СРСР як альтернативу Михайлу Горбачову, проте його прізвище навіть не занесли до списків для голосування, а в сучасній Росії досі влада сприймає успіх навіть лояльних їй альтернативних кандидатів на губернаторських виборах як “особисту образу”.

На думку Портникова, Борис Єльцин, який переміг “на перших і останніх альтернативних виборах” президента РФ, віддав перевагу перед змінюваністю влади “спадковій монархії”, передавши владу обранцю своєї сім’ї Володимирові Путіну.

“Наступника Путіна Дмитра Медведєва було обрано особисто главою держави, повернення Путіна у Кремль стало результатом домовленостей перших осіб. Росіяни грали в усьому цьому роль статистів, їх ніхто не питав всерйоз – і питати не буде. Наступний президент Росії з’явиться за особистим розпорядженням Путіна або внаслідок перевороту, який покінчить із путінським режимом. Жителів Росії тоді змусять легітимізувати підсумки цього перевороту на позачергових президентських виборах – і все, здрастуй, новий государ”, – підкреслив журналіст.

Він додав, що найстрашнішим є не небажання росіян брати участь в управлінні державою, а те, що це сприймають як благо.

“Це можна зрозуміти з реакції російських медіа на рішення… Зеленського брати участь у виборах президента країни. Відверта насмішка, твердження, що це висування – свідчення деградації української політичної системи… Але чому, власне? Зрозуміло, що шоумен Зеленський ще більшою мірою не готовий до управління Україною, ніж депутат Оболенський – Радянським Союзом. Зрозуміло, що його заяву зроблено не в розрахунку на успіх, а як елемент телевізійної реклами популярного шоу або в розрахунку на парламентський успіх нової партії… Ну й що з того?” – зазначив Портников.

На думку журналіста, спокійне сприйняття українцями бажання звичайного громадянина брати участь у виборах і є демократією.

“Якби Володимира Зеленського не було, його треба було б придумати, для того щоб показати, на яку немислиму відстань розійшлися Росія та Україна за ці 30 років. Зеленський, сам того не розуміючи, кинув особистий виклик не Петру Порошенку, готовому боротися за свою посаду на чесних демократичних виборах, а Володимирові Путіну, Олександрові Лукашенку, Нурсултану Назарбаєву та іншим вічним правителям совкового електорату. Саме ці люди тепер будуть особистими ворогами коміка, саме вони будуть його по-справжньому ненавидіти”, – підсумував Портников.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *