Жодні погрози не зупинять журналістів, які несуть людям правду

З’явились фото унікального місячного затемнення
08.08.2017
В Україні зросте долар – експерт
08.08.2017
Показати всі

Жодні погрози не зупинять журналістів, які несуть людям правду

Після допису у «Фейсбуці» про голову правління фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олександра Товстенюка головному редактору першої вечірньої газети Луцька «Волинь24» й однойменного інтернет-видання Юрію Ричуку надійшов телефонний дзвінок із погрозами.

Коли стало відомо про те, що Олександра Товстенюка спіймали патрульні поліцейські за водіння авто в нетверезому стані, Юрій Ричук у понеділок, 31 липня, у «Фейсбуці» написав: «Зараз хтось замутить флешмоб «Я з Товстенюком». Я тоді напишу новинку, що в інтернеті заступникові олігарха закликають скинутися на алказельцер». У такий спосіб головний редактор інтернет-видання і газети «Волинь24» відповів на закиди деяких ЗМІ Волині, які, спекулюючи на чужій біді, намагалися насміхатися із флешмобу «Я з «Патіо», розмістивши цю новину під заголовком «Лучан закликають «скинутися» на «Patio di Fiori».

Того ж дня до журналіста й редактора «Волинь24» зателефонував невідомий. Юрій Ричук записав розмову на диктофон. Друкуємо її розшифровку.

Невідомий (Н): «Юра?»

Ричук (Р): «Да».

Н: «Ричук, да?»

Р: «Да».

Н: «Це ви писали за алка… альказельцер? Писали ви?»

Р: «А з ким я говорю?»

Н: «НУ ТО ПОДУМАЙТЕ В СЛІДУЮЧИЙ РАЗ, ШОБ ПРО ВОЗИК ІНВАЛІДНИЙ ТАМ ДЕ НЕ ПИСАЛИ!»

Р: «А з ким я говорю? Ало!»

Н: «Подумайте в слідуючий раз, шо ви пишете. До побачення».

(кінець розмови)

Можна було б не зважати на такі потуги симпатика Товстенюка (а в тому, що це саме він, а не провокатор, немає сумніву: невідомий не знав, що його записують), якби не згадати, скільки за останній час на Волині з невідомих причин (проте дуже схожих на підпал) згоріло автомашин і будівель. Остання пожежа у ніч на 24 липня засвідчила: паліїв не зупинила навіть присутність у готельно-ресторанному комплексі «Patio di Fiori» людей, які могли загинути. Саме тому, оприлюднюючи запис розмови з невідомим у «Фейсбуці», Юрій Ричук зробив важливе доповнення: «Будучи при абсолютній свідомості і здатності критично оцінювати дійсність, зважаючи на деякі недавні події, заявляю: я здоровий, у мене нема хронічних хвороб, здатних викликати раптову смерть чи каліцтво. Я знаю правила дорожнього руху і їжджу на велосипеді дуже уважно і обережно. Я не ходжу сам безлюдними вулицями в темну пору доби. У мене вдома все нормально з електроприладами, проводкою і газовими комунцікаціями. Тож раптової пожежі (ДТП, нападів випадкових «хуліганів» чи чогось ще) без стороннього втручання і умислу зі мною трапитися не може. Якщо це станется – я або мої рідні будуть звинувачувати автора цього дзвінка і тих, хто дав вказівку йому цей дзвінок зробити».

З приводу погроз Юрій Ричук уже звернувся в поліцію, яка задокументувала цей факт і почала розслідування. Цікаво, що після оприлюднення журналістом аудіофайлу з погрозами на своїй сторінці у «Фейсбуці» одразу кілька лучан заявили, що впізнали голос того, хто погрожував, назвавши одне і те ж ім’я. Цю інформацію Юрій Ричук теж передав правоохоронцям.

Від себе додам: оприлюднення Юрієм Ричуком запису розмови з невідомим свідчить, що він не злякався. Нехай ті, хто цим займається, затямлять: жодні погрози не досягнуть своєї мети, а матимуть зворотний ефект. Журналістам «Волинь24» рота не закрити! І всі наші колеги, які знають і поділяють принципи професійної журналістики, нас підтримають.

До речі, під час науково-практичній конференції «Регіональна журналістика в умовах гібридної війни», яка нещодавно відбулася у Луцьку, головний консультант головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Олександ Бухтатий у виступі зазначив, що сьогодні, як ніколи раніше, Адміністрація Президента моніторить всі випадки нападів на журналістів, тримає на контролі їх розслідування, а також відстежує всі інциденти, що трапляються з журналістами. «Навіть якщо у вас вкрали гаманець, в Адміністрації Президента цей факт буде зафіксований як перешкоджання журналісту в його професійній діяльності, – зазначив Олександр Бухтатий. – Не кажучи вже про погрози чи залякування. Це кримінальна стаття, і такі випадки особливо ретельно розслідують компетентні правоохоронні структури».

Тож ті, хто дозволяє собі такі висловлювання в бік журналістів, запам’ятайте: ви не шпана в підворітні, якщо вирішили йти в політику, забудьте про свої рекетирські замашки і закони зони. Щоб часом на тій зоні не опинитися.

Святослав ЛЕСЮК, відповідальний секретар Волинської обласної організації Національної спілки журналістів України

Comments are closed.