Діти ІІІ тисячоліття: майбутні генії, чи …

Показати всі

Діти ІІІ тисячоліття: майбутні генії, чи …

Як давно Ви були в дитячих садочках? Коли останній раз заводили туди братиків, сестричок, племінників? Ви, мабуть, досі думаєте, що дітлахи – це милі янголята, проте сучасні дошкільнята дуже змінилися. Це вже діти, які в такому ранньому віці мають залежність від гаджетів, Інтернету, але мають повну свободу у своїх вчинках.

Маленькі діти найкраще адаптуються. Вони легко звикають і так само легко змінюють свою думку. В суспільстві постійно відбуваються зміни, які дуже яскраво відображаються у свідомості дітлахів. Моя мама працює психологом у дитячому садочку вже більше 15 років і зауважує, що раніше діти були хоча б трішки спокійніші. Постійна агресія і злість часто спричинені ситуацією в родині. Сучасні батьки настільки зайняті, що вихованням їхніх дітей займаються «мобілки» та YouTube. Ніхто не може пояснити їм вдома, що робити можна, а що ні. У садочку цим займаються вихователі, але вже після якогось результату. Бійки, лайки, «все ломать и крушить» – це звична справа для сучасних дошкільнят. Чомусь злості у них набагато більше, ніж добра. Дорослі стали зайняті і злі, а діти все повторяють за ними. Суспільство дуже нестабільне та переважно несправедливе, але просто вражає, як це все відображається на малечі.

Раніше дітлахів приваблювали інтелектуальні ігри, а тепер на психологічних тренінгах вони тільки і думають про те, коли ця тьотя їх відпустить, і вдома вони будуть дивитися «Свинку Пепу». Дітям стало важко розмовляти, виражати свою думку, тому що ними просто не займаються вдома. В такому віці діти все «хапають на льоту» і дуже шкода, що цим так нехтують батьки. Дитина вдома проводить більше часу за телевізором та телефоном, аніж розмовляючи з рідними. Дослідниками доведено, що батьки спілкуються зі своїм чадом в середньому 20 хвилин в день. І ці хвилини йдуть, в основному, на роздавання наказів та настанов. А як можна поспілкуватися з сім’єю, коли навіть під час спільної вечері всі вмикають телевізор, де йдуть сотні реклам лікарських засобів і їх дивитися цікавіше, аніж запитати, як в кого пройшов день. В кожного своя атмосфера та правила в сім’ї, та не потрібно забувати про дітей, яким теж потрібна турбота та спілкування. Не все вони можуть взяти з дитячого садочку, адже малятам потрібен розвиток і поза дошкільним закладом.

Є такі батьки, які просто не хочуть віддавати дитину у дитсадок, вважаючи, що це просто витрачання часу і грошей. Вони думають, що дитина всього може навчитися і вдома. Сучасні діти дуже замкнуті, їм навіть важко знайомитись, заводити друзів. Вихователі дитсадка пильно стежать за поведінкою кожного та їхньою змогою комунікувати. Навіть підлітки частіше знайомляться у соціальних мережах, адже так «простіше». Тому з раннього віку малюків потрібно привчати до живого спілкування, і це в подальшому сприятиме легкому викладу думки.

Хоча в сучасних дітей є і переваги над своїми попередниками. У них добре розвинуте логічне мислення, чи може вони просто стали хитріші. Деякі ігри, популярні серед дітей, потребують логічної думки та вирішення. До цього вони підходять самостійно. Тому електронні носії приносять не тільки шкоду, варто лише обмежувати їх користування. Діти 3 тисячоліття володіють розвиненою уявою, більшою широтою мислення. Їм нецікаво просто прочитати казку, як було раніше, вони хочуть змінювати сюжет, проектують її на сучасність, хочуть поставити себе на місце героїв.

Покоління міняються і діти теж. Малята не повинні підкорятися нормам сучасного суспільства, адже в їхнє дитинство це не входить. Вони вірять в казку і хочуть бачити її своєму житті, а батьки попри зайнятість та нестачу часу просто вбивають цю віру в диво. Психологи та вихователі вчать дошкільнят майже всьому, але сучасним дітям це вже перестає бути цікавим. Тому заберіть зараз у своєї малечі планшет та складіть з нею пазли.

Злата Максимук

Comments are closed.