Дубль два: Гунчик знову поїхав у сільраду, голова якої проігнорував його попередній візит (ФОТО)

Український телеведучий потребує допомоги у боротьбі з раком
03.08.2017
Видатна волинянка розповіла, коли розпочалася історія України
03.08.2017
Показати всі

Дубль два: Гунчик знову поїхав у сільраду, голова якої проігнорував його попередній візит (ФОТО)

Очільник Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик вдруге за місяць проінспектував виконання робіт на важливому для області та масштабному об’єкті – школі у селі Любохини на Старовижівщині, будівництво якої розпочали ще у 2011 році. «Інспекційний» візит голови ОДА в село відбувся учора, 2 серпня.

Нагадаємо, що попередня робоча поїздка Гунчика, яка передбачала огляд десятки об’єктів у різних куточках області, відбулася 12 липня. Тоді голова ОДА загалом був задоволений результатами побаченого, утім його вкрай неприємно вразив саме прийом у Любохинах. Адже місцевий сільський голова Степан Кислюк не прийшов на зустріч.  Не допомогли ні дзвінки йому від працівниць сільради, ні від головного «лобіста» будівництва масштабної школи, депутата облради Михайла Імберовського. Тоді Володимир Гунчик пообіцяв  влаштувати Степанові Кислюку «допит з тортурами» в ОДА.

Вочевидь, методи, вжиті очільником області, були таки дієвими. Адже учора, 2 серпня, при в’їзді  на територію школи на Володимира Гунчика чекала ціла делегація селян з короваєм, представники місцевого самоврядування, депутати райради, голови сусідніх сільрад і, звісно, сам Степан Кислюк у костюмі та краватці (попри неймовірну спеку), помітно хвилюючись через страх знову бути «вичитаним за прогул».

«В мене немає ніякого антагонізму щодо мого попереднього візиту. Я думаю, що всі зрозуміли, що голова ОДА приїжджає з позитивом. Голову сільради відчитувати тут не будемо, він вже своє отримав. Я бачу, що критика діє», – заспокоїв Гунчик Степана Кислюка.

Утім, спочатку розмова з місцевими жителями виявилася дещо напруженою. Так, минулої зустрічі, яка відбулася у Любохинах без сільського голови, ініціативна група селян чи не у всьому підтримувала Володимира Гунчика та директора фірми-забудовника «Житлобуд-2», яка споруджує школу, Леоніда Стефановича. Останній, зокрема, тоді запевнив, що за усі роки, що будується школа, Степан Кислюк не зустрівся з ними та не запропонував будівельникам хоч якусь поміч. Натомість учора селяни й «кривого» слова у бік свого очільника не промовили. Мовляв, як може, так і допомагає. До того ж, у бій пішли вже й звинувачення у бік влади в тому, що люди 11 місяців не бачили грошей за здане молоко, фрази «Дороги тут не було і не буде», субсидій не дають, філії банку закривають тощо.

Тож, аби повернути розмову у результативне русло, Володимир Гунчик запропонував таки знайти компроміс між представниками громади та будівельниками, які споруджують у селі потужну школу. Для прикладу, як з’ясувалося, будівельники змушені винаймати житло у Старій Вижівці і щодня доїжджати до об’єкту.

«Школа будується для села, а не для Стефановича і не для Гунчика. Будувати має і громада. Тут кожен ранок має бути сільський голова, приходити і питати, що зробили за день, що треба допомогти. Огорожу не класти, а ставити, цеглу не красти, а приносити свою. Якщо 5 копійок дає громада, і 5 мільйонів держава – то це спільна робота. Ми домовилися із Михайлом Імберовським, що відсьогодні сільський голова буде брати у цьому процесі активну участь», – висловився Володимир Гунчик.

Сільський голова відповів, що житло для будівельників у селі шукали, але воно їм не сподобалося. «Бо то була собача буда», – відповів на таку репліку Леонід Стефанович.

Своєю чергою, Михайло Імберовський, який всіляко відстоює будівництво школи в облраді,  закликав усіх до об’єднання та налагодження комунікації між усіма залученими та зацікавленими у будівництві школи сторонами.

Зрештою, компромісу таки досягли. Леонід Стефанович зауважив, що роботи активно продовжуватимуть. Зокрема, наразі працюють електрики, днями розпочнуть внутрішні роботи дві бригади штукатурів, а третя бригада оздоблюватиме фасад. Сантехніки ж готуються запускати тепло. Тож вже у жовтні школу опалюватимуть твердопаливними котлами.

«На осінь будуть всі комунікації», – пообіцяв директор підприємства «Житлобуд-2».

У результаті ж поїздки Володимир Гунчик відзначив, що розуміння того, що потрібно об’єднувати зусилля таки з’явилося. «Впевнений, що місцева влада долучиться, створивши свої будівельні бригади і заробляючи, до того ж, таким чином кошти. В цілому результатами поїздки задоволений, у вересні ми тут знову зустрінемося. А першого вересня наступного року ми відкриємо цю школу», – переконав очільник Волині.

Іванна РУДИШИН

3 Comments

  1. Юлія Бубела сказав:

    Сільський голова в Любохинах хороша і порядна людина! Уся наша громада підтримує його і поважає! А якщо вже і стався такий інцидент, то Кислюк С. від відповідальності не втікає, а навпаки шукає вирішення… Тому маємо надію, що відносини з паном Гунчиком вони наладять, і спільними зусиллями школу таки відкриють у 2018 році!!!

  2. Юлія Бубела сказав:

    І те що Стефанович називає “собачою будою”, в повній мірі можна назвати житловим будинком сприятливим для проживання, так можливо житлові умови не такі як у пана Стефановича вдома… і немає підведених комунікацій, але у нас так люди живуть… і ображати та так зверхньо відноситись до нас не потрібно!!!

  3. Степан Петрович сама ліпша людина в селі, підтримую його як самого себе!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *