Дружити з Росією не захотіли три народні обранці з Волині

Показати всі

Дружити з Росією не захотіли три народні обранці з Волині

Сьогодні прийняли Закон «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією». Про це повідомляє офіційний веб-портал ВР.

Зважаючи на збройну агресію Російської Федерації проти України, що становить істотне порушення Російською Федерацією Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, учиненого 31 травня 1997 року в м. Києві та ратифікованого Верховною Радою України 14 січня 1998 року, яке має істотне значення для здійснення об’єкта і цілей цього Договору,виходячи з положень статті 60 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, статті 24 Закону України «Про міжнародні договори України» та відповідно до статті 40 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією,

Верховна Рада України постановила припинити з 1 квітня 2019 року дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, учиненого 31 травня 1997 року в м. Києві та ратифікованого Верховною Радою України 14 січня 1998 року.

Згідно із Законом, припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

За цей Закон проголосували 277 народних обранців, у тому числі – й волиняни Ігор Гузь, Ірина Констанкевич, Ігор   Лапін. Юрій Савчук був відсутній. Степан Івахів і Сергій Мартиняк не голосували.

 

 

 

Comments are closed.