До 2020 року ще одна країна планує загарбати частину України

Показати всі

До 2020 року ще одна країна планує загарбати частину України

Сучасна політика Угорщини спрямована на відторгнення Закарпаття від України. На цьому акцентує увагу Ігор Соловей, керівник відділу «Світ» сайту LB.ua. При цьому він підкреслює, що в ЄС нинішній будапештський режим, який потрапив під санкції Брюсселя, має підтримку  фактично лише Варшави, де править політичний  бал українофобський «ПіС».

«Вся сучасна політика Угорщини (на пару з Росією) до України спрямована на максимальну розкачку ситуації в Закарпатті, створення критичної маси лояльного Будапешту населення в прикордонному з нею регіоні, а також створення у населення регіону максимальної неприязні до центральної влади в Києві. При цьому офіційна влада Угорщини використовує  недоробки української сторони, підігріваючи зростання сепаратистських настроїв на Закарпатті. Орбан (чинний прем’єр Угорщини, друг російського диктатора Путіна, – «ВП») робить ставку не на військову силу як звикла діяти Росія, а на «силу м’яку» – на фактичний підкуп населення Закарпаття», – зазначає Соловей.  При цьому він нагадує: «Якщо раніше про прагнення Будапешта отримати контроль над Закарпатською областю України говорити вголос і голосно було не прийнято, то за останній року керівництво Угорщини про це заявило кілька разів, на різних рівнях».

Водночас аналітик  підкреслює, що «приєднання української території шляхом прямої військової авантюри  Угорщини до України ні зараз, ні в найближчому майбутньому навряд чи можливе. І аналогія з російською агресією в Криму і на Донбасі навряд чи доречна – умови інші. По-перше, досить хоча б подивитися на карту, порівнявши на розміри обох країн. По-друге, для ймовірного нападу на Україну Орбану явно не вистачить наступальних можливостей угорської армії».

Тому, констатує він, «домігшись «особливого статусу» для своїх підшефних на Донбасі, Кремль таким прикладом запустить «парад суверенітетів» в Україні – стимулюючи і інші регіони вимагати від Києва аналогічний статус. І Будапешт буде першим, хто зажадає автономію для угорців Закарпаття».

При цьому, уточнює Соловей, «Орбан мріє добитися автономії для угорців Закарпаття в ідеалі до 2020 року – коли буде відзначатися 100-річчя Тріанонського договору (1920 рік), який втілює розпад Австро-Угорської імперії. Нинішній же прем’єр-міністр Угорщини хоче увійти в історію країни як «батько всіх угорців» і «збирач угорських земель». На думку аналітика,  має рацію в мер Львова, лідер партії« Самопоміч »Андрій Садовий: «Така ситуація підігріває невдоволення центральною владою і зростання сепаратистських настроїв серед населення – адміністративні прорахунки Києва фактично створили на Закарпатті загрозу національній безпеці. Тому закликаю представників вищої влади в країні діяти, щоб виправити ситуацію. Вихід з цієї ситуації тільки один: Києву необхідно вжити системні кроки, щоб провести «українізацію Закарпаття»: ліквідувати транспортний, мовної та інший відрив Закарпаття від великої України».

Попередньо Соловей, звертаючи увагу на підтримку «орбанівців» іншими українофобами –  польськими «пісунами»,   підкреслює: «Деструктивні дії Орбана на європейському напрямку дають привід подивитися і на не зовсім європейську політику Будапешта щодо України. Хоча тут механізмів впливу на Угорщини не передбачається. Тому Києву доведеться розбиратися з підступною антиукраїнською політикою Орбана самому».

Comments are closed.