До Петра Порошенка звернулися три президенти України у зв’язку з мовним питанням (ФОТО)

Показати всі

До Петра Порошенка звернулися три президенти України у зв’язку з мовним питанням (ФОТО)

Президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко звернулися з листом до нинішнього Глави держави Петра Порошенка. Вони, за  інформацією «Газети по-українськи»,  просять  оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

«В умовах гібридної агресії проти нашої держави, загрози порушення цілісності її території надзвичайно важливим об’єднуючим фактором протидії цьому є утвердження державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України», – стверджують колишні лідери держави.

Нагадавши, що Президент України є гарантом суверенітету і відповідальний за державотворчі процеси, вони  зазначають: «Звертаємося до Вас із проханням підтримати ініціативу щодо оголошення 2018 року Роком утвердження державної мови. Із непохитною твердістю стверджуємо, що цей крок зміцнить фундамент української державності у такий буремний час нашої історії, сприятиме консолідації суспільства та покаже нашим закордонним партнерам нашу твердість та впевненість у власних ідеалах», – ідеться в листі. Президенти наголосили, що оголошення 2017-го Роком англійської мови принесло Україні суттєві результати.

Президенти висловили сподівання, що Порошенко підтримає процес зміцнення позицій державної мови в усіх інститутах влади та в усьому публічному просторі України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *