Показати всі

До нас знову їде Президент

Сьогодні, 14 березня, Волинь мав би відвідати  Президент України Петро Порошенко, проте приїзд перенесли на 19 березня. Зустріч  Петра Олексійовича з волинянами — вже  п’ята  за  рахунком.  

 Якщо з 2014 по травень 2017 гарант жодного разу не доїхав до Волині, то в минулому році він у  нас побував двічі й уже за два з половиною місяці цього року — теж. І воно не дивно. До президентських виборів залишилося трохи більше двох тижнів, отож  майже щодня  хтось із довгого списку претендентів на президентське  крісло приїздить у регіон, щоб завоювати електоральні симпатії волинян. Двері, як то кажуть, не  зачиняються. Зовсім недавно у січні, Петро Олексійович побував у нашій області якраз невдовзі після отримання  українською  церквою  Томосу. Тому настрій того   візиту був  зрозуміло піднесений  і  врочистий. Він спілкувався з лучанами, а також  вперше  побував  у  Рожищах  і  Ківерцях.  До речі був ще один, шостий візит Петра Порошенка на Волинь, але не в якості президента, а кандидата. І було це рівно 5 років тому, навесні  2014. У Свято-Троїцькому соборі  Луцька він отримав благословення  від  волинян  на  перемогу в президентських виборах.

Програма  нинішньої поїздки теж  насичена. За попередніми даними, Президент  у Луцьку має зустрітися з лісівниками Волинської області, відвідати  Ковель та  Володимир-Волинський. Багатотисячний  колектив  Волинського обласного управління лісового і  мисливського  господарства сьогодні — потужне  бюджетоутворююче підприємство, яке в останні роки не лише демонструє стабільність економічних показників, а  й  нарощує їх. Так, в останні роки, коли його очолив молодий і амбітний керівник Олександр Кватирко, відрахування до бюджету волинських лісівників  збільшилися у кільканадцять разів. У 2018  прибутково  спрацювали  всі державні лісогосподарські підприємства Волині, які  отримали 24 мільйони 927 тисяч гривень чистого прибутку. Заробітна плата лісівників у минулому році зросла  на  25 відсотків і сьогодні середня  становить 10 тисяч  гривень. До того ж волинські лісівники відіграють помітну роль і в громадсько-політичному житті краю. Під час виборів до  ОТГ чимало працівників лісової галузі були обрані депутатами органі місцевого самоврядування. Тому  не дивно, що  Президент захотів поспілкуватися з  лісівниками, бо  їм  є що показати і чим похвалитися.  Та й  Володимир Бондар, який сьогодні  очолює  Державний комітет лісових ресурсів — теж  виходець Волині.

Подорож президентського кортежу до Ковеля, якщо він, звичайно, їхатиме, а не летітиме,  буде малоприємною. Бо дорога Ковель-Луцьк після зими не в найкращому стані. Тим не менше Петро Порошенко планує відвідати і місто залізничників. Хоч міським головою тут два терміни поспіль є представник «Батьківщини» Олег Кіндер, Ковельщина, як і вся Волинь, є зоною впливу співвласника бізнес-групи «Континіум», народного депутата України від «Волі народу» Степана Івахіва. Саме мажоритарний Ковельський виборчий округ стабільно забезпечує  йому  депутатський мандат до Верховної Ради.

Зате подорож до княжого Володимира-Волинського нещодавно капітально відремонтованою дорогою — саме задоволення. У травні 2017  Петро Порошенко був на Володимирщині і брав участь у відкритті  нового насіннєвого заводу «П’ятидні». Тепер він планує відвідати розташування 14 окремої механізованої бригади та поспілкуватися з військовослужбовцями. До речі спливає п’ятий термін на посту міського голови Володимира Петра Саганюка, який за довгожительством у владі може конкурувати хіба  з бацьком Лукашенком, який  теж добуває п’ятий, але президентський термін. Швидше за все, Петро Данилович на шостий термін уже не піде. Тож Петро Олексійович має нагоду подякувати Петру Даниловичу за багаторічну службу володимирській громаді. Міг би Президент із Володимира заїхати і в Нововолинськ, але у шахтарському місті надто багато проблемних питань можна почути з вуст шахтарів, які  то під землею голодують, то на поверхні вибивають зароблену зарплату. Хоч багаторічному  міському  голові Нововолинська Віктору Сапожникову якось вдається понижувати суспільний градус напруги у шахтарській столиці Волині.

До речі був ще один, шостий візит Петра Порошенка на Волинь, але не в якості президента, а кандидата. І було це рівно 5 років тому, навесні  2014. У Свято-Троїцькому соборі  Луцька він отримав благословення  від  волинян  на  перемогу.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *