Двоє американців українського походження стали губернаторами у США

Показати всі

Двоє американців українського походження стали губернаторами у США

За результатами голосування на проміжних виборах в США 6 листопада двоє кандидатів українського походження були обрані губернаторами штатів Колорадо та Іллінойс. Обоє – представники Демократичної партії. Про це повідомляє «Голос Америки».

Зокрема 43-річний представник ЛГБТ-спільноти Джеред Поліс здобув перемогу на виборах губернатора штату Колорадо. Він  є третім поколінням українських іммігрантів, які прибули до США на початку 20-го століття. Під час виборчої кампанії він виступав за захист прав іммігрантів та біженців.

Новим губернатором штату Іллінойс обрано мільярдера Дж. Б. Пріцкера, який походить з родини українських євреїв. Він  є одним з 11 мільярдерів  цієї сім’ї, яка належить до топ-15 найзаможніших родин світу. За даними Celebrity Net Worth, статки Пріцкерів оцінюються у $33,5 млрд.

Нагадаємо, що 6 листопада в США відбулися проміжні вибори в обидві палати американського Конгресу. Американці переобрали повний склад Палати представників –  за попередніми даними, більшість в ній перейде від республіканців до демократів – і оновили склад Сенату (переобиралися 35 місць з 100). У Сенаті ж, навпаки, республіканці збережуть і можуть навіть посилити свою більшість. Перемога демократів є знаковою – востаннє вони виграли більшість в Палаті представників десять років тому, в 2008 році.

 

Comments are closed.