Дар’я OSSA: «Коли почую, що хтось співає мою пісню – буду дуже рада»

Лучанин збив дівчину на Івано-Франківщині
29.07.2017
У Луцьку мотоцикліст врізався у легковик і від удару «перелетів» машину
29.07.2017
Показати всі

Дар’я OSSA: «Коли почую, що хтось співає мою пісню – буду дуже рада»

П’ятнадцятирічній лучанці Дар’ї Остапук можуть позаздрити чимало однолітків: найпопулярніші сцени, участь в рейтингових талант-шоу, спілкування із селебритіз і відкрита дорога в світ шоу-бізнесу. На сцені вона відома як юна співачка OSSА. У спілкуванні ж Даша Остапук – скромна і цілеспрямована юнка, яка чітко знає чого вона хоче досягнути. Зустрічаємось із талановитою землячкою та її мамою Оленою відразу після їх повернення з Юрмали. Смакуємо кавою та морозивом і розпочинаємо розмову…

 

В сучасної молоді можливостей для розвитку дуже багато. Танці, хендмейд, спорт. Чому ти вирішила займатися музикою?

OSSA:  Я відчувала, що це моє. Я ще змалечку любила співати. На всіх святах, в машині. Постійно з батьками співала. Почала підростати і подумала, що треба чимось мені займатись в житті. Щось починати робити, бо вже дорослішаю. І так я в 10-11 років почала співати.

Ти згадала, що співала з батьками. Це вони підказали тобі, що варто займатися музикою?

OSSA: У мене тато гарно співає.

Він хотів щоб ти співала?

OSSA: Ну так. Всі батьки хочуть, щоб діти їх наслідували.

Олена Остапук: Співак у тебе тато? (посміхається)

OSSA: Хобі у нього таке. Мама теж завжди підтримує. Сказала, що якщо хочеш співати – співай.

Часто діти дорікають батькам, що ті змушують їх чимось займатися, відвідувати певні гуртки, секції. Не боялися радити щось доньці?

Олена Остапук: Я бачила, що їй це подобається. Ми спілкувались на цю тему.  Я їй говорила, що якщо ти вирішила цим займатись, то треба займатися конкретно, поглиблено, щоб все було професійно.

Дитяча психологія – штука не проста. Комусь для мотивації потрібна похвала, іншим – добрячий наганяй. Як Ви мотивуєте Дашу?

Олена Остапук: Підтримую повністю. Буває по-різному. Треба і посварити, і пожаліти, і похвалити. В основному – поради. Зараз ми їздимо в Київ займатися. Дорога далека. Тож є час поспілкуватися абсолютно на різні теми. Про музику, друзів, ситуації різні. В підлітковому віці у них дуже багато проблем всяких. Поради від дорослих завжди потрібні. Ще б вони прислуховувались (посміхається).

Одна із яскравих сторінок твого сценічного життя – проект «Голос.Діти». Однак шоу закінчилось для тебе на ранній стадії. Вже після декількох ефірів ти була змушена залишити проект. Тебе оцінили справедливо чи засудили?  

OSSA: Я думаю, що справделиво. Десь не доспівала, десь недопрацювала. Розслабилась. Це і відобразилось на кінцевому результаті.

На твій голос обернувся лучанин MONATIK. Ти зраділа цьому чи можливо хотіла потрапити до знаного продюсера Потапа, або ж до хорошої вокалістки – Тіни Кароль?

OSSA:  Я хотіла потрапити до Монатіка ще з початку проекту. Я думала, що це мій земляк і треба щось в нього взяти. Дізнатися як він прорвався в шоу-бізнес.

Олена Остапук: Коли вона співала на прослуховуваннях, то тільки в нього (Дмитра Монатіка – прим. автора) місця були. Залишалось чотири місця.

OSSA i MONATIK – представники різних стилів музики. Чого змогла навчитись у свого зіркового наставника?

OSSA: Він казав, що на сцені треба викладатися на всі тисячу відсотків. Працювати і працювати, бо без праці нічого не доб’єшся. Було дуже багато репетицій. Монатік постійно давав поради. Розповідав як потрібно поводитись на сцені. Пісні переробляв…

В п’ятнадцятирічному віці ти вже встигла виступити на багатьох українських та світових сценах. Де б ще хотіла заспівати співачка OSSA?

OSSA: Моя мрія дитинства – виступити на Євробаченні. Також хочу заспівати в Юрмалі. Я там побувала вже. На «Лайма Вайкулє. Юрмала.Рандеву» дуже хочу виступити. Вважаю, що такі фестивалі дуже розвивають в артиста витримку. Його починають помічати. Артист починає розвиватись і тягнутись до вищого. Звичайно, хотіла б спробувати себе колись на «Голос. Америка».  Я вже була там на кастингу…

Олена Остапук: На початку року ми літали в Америку. Побували на кастингу «Голос. Америка» і «Америка має талант». Але там дитячого «Голосу» немає. Мінімальний вік був з чотирнадцяти років. Вона була наймолодша.

В тебе дуже насичене життя: поїздки, репетиції, записи у студіях, концерти. Але ж в твоєму віці хочеться і з друзями побачитись, погуляти. Чи вистачає на це часу?

OSSA: Якщо я хочу погуляти, то вийду і погуляю. В мене вокал, різні репетиції в «Парадізі» (продюсерський центр в Києві – прим. автора). Я займаюся там кожного тижня, залишаюсь на 3 дні. Там хореографія, вокал, акторська майстерність. Інколи я думаю, що мені не вистачає часу. Але ж я цього хочу. Це мені подобається. То чому  мені зараз плідно не попрацювати? Навіть коли в мене часу трішки не вистачає,  я дуже вдячна батькам за те, що співаю.

У Вашої дочки дуже плідний графік. Напевно бачитесь нечасто…

Олена Остапук: Ми скрізь разом. Десь далеко вона ще сама поїхати не може. Якщо Даша виступає, то я завжди або за кулісами, або в залі. Ми недавно повернулись з «Лайма Вайкулє. Юрмала.  Рандеву». Вона брала інтерв’ю від музичного каналу «Music Box». Я також була з нею.

То ми в певній мірі колеги. Захоплюєшся журналістикою?

OSSA: В моєму віці дуже добре, коли багато захоплень. Я себе спробувала в цій ролі. Мені дуже сподобалось. Хоча це дуже важко. Ти хочеш взяти інтерв’ю, вириваєшся вперед. Тебе тими камерами б’ють. (посміхається) Але дуже сподобалось. Артистів вживу побачила. Змогла з ними поспілкуватися.

Мене запросив канал «Music Box». Вони вирішили влаштувати такий-собі блог. Передачу типу «Орел і Решка». Потрібно було, щоб був підліток в програмі. Я була дуже рада, що вибрали мене. Розуміла, що потрібно готуватися, дізнаватися цікаві факти. Це було важко. Навіть сама підготовка. Було страшно подумати, що ж буде в Юрмалі. Важко, коли ти зранку встаєш і приходиш опівночі. Але ти задоволений, бо ти зробив стільки роботи. Я поспілкувалась з артистами з різних країн, переможцями «Євробачення», гуртом  «Врємя і стекло», Потапом і Настею. Дуже багато емоцій, багато вражень. Мені дуже сподобалась співачка Анна Кова. Я стараюся іти в ногу з часом, дивитись на нових артистів, які тільки увійшли в шоу-бізнес. У них наймодніша подача і пісні, найкрутіший стиль. Вони знають що їм треба писати і як співати. Коли я вперше почула її на репетиції, то була дуже вражена, бо я дуже довго шукала співачок з таким стилем. Намагалась знайти десь в собі цей стиль. Ось я з неї беру приклад і з Анастейши. Вона теж має виступати в Юрмалі.

Знаю, що ти пробувала себе у написанні віршів…

OSSA: Зараз віршів вже не пишу, тому що немає часу і натхнення. Ти приходиш додому ніякий, втомлений.  Тобі ні до віршів, ні до музики, ні до пісень. Але треба буде написати якийсь вірш…

Може спробуєш написати текст до своєї пісні?

OSSA: Я б хотіла так зробити. Написати вірш англійською і  українськими мовами, щоб він став текстом пісні. Хочу написати якусь підліткову пісню. Щоб вона не була аж така затягнута і доросла. Ми недавно записали авторську пісню в Києві. Скоро вона має вийти. Це пісня про кохання і стосунки. Ми її зробили в сучасній обробці. Думаю, що буде  хіт (посміхається).

У «Ютубі» є твій кліп на пісню «Моя земля». Варто очікувати на нові відеороботи твоїх композицій?

OSSA: Звичайно! Я думаю, що кожен артист планує і кліпи, і пісні. Ми хочемо записати кліп і випустити цю пісню в «Айтюнс». У нас такі плани. Довго думали над цією піснею. Довго перероблювали  і пісню, і текст, і стиль, але вийшло дуже гарно. От просто ходиш і співаєш цю пісню.

Якщо коли-небудь вирішиш залишити сцену, то яку професію для себе обереш?

OSSA: Не знаю навіть. Напевно, коли людина на сцені, то вона не знає ким їй ще стати. Вона хоче стати тільки артистом, розвиватися у цій сфері. Можливо хотіла б стати моделлю.  Не те, що б професійною, а просто займатися для себе. А взагалі –  хочу стати лише співачкою.

Достатньо показовими є кар’єри співачок Асоль та Аліни Гросу. Обидві вони були дуже популярними у твоєму віці, однак Асоль чомусь так і не закріпилась на «дорослій сцені». Що потрібно робити, аби не повторити її долю?

OSSA: Напевно, співати пісні модні в часі. Щоб вони були сучасно оброблені. Працювати над собою. Треба звертати увагу на Бейонсі, Ріану. Ти слухаєш і розумієш, що ця пісня дуже крута. Почув, зайшов і подивився, що це Бейонсі чи Ріана. Треба співати такі пісні, щоб вони запам’ятовувались, були на слуху. От як сталось з Анною Ковою. Коли я її послухала, то вона стала моєю улюбленою співачкою.

 

Хто твій головний критик і суддя. Чия думка для тебе найважливіша?

OSSA: Звичайно, що батьків. Вони мене знають з дитинства. Знають яка, я в душі.  Вони можуть дати мені хорошу пораду і підтримують завжди у моїх починаннях. Ну і звісно педагоги. Галина Конах з Луцька і Наталя Мєдвєдєва з продюсерського центру «Парадіз». Це дуже класно, коли в тебе є така команда…

Ти неодноразово виконувала всесвітньо відомий хіт Тіни Тернер «Simply the best». Для тебе важливо бути найкращою?

OSSA: Напевно немає найкращих співачок чи артистів. У кожного свої кумири, свій смак на музику.

Тобто для тебе важливіше довести щось самій собі, ніж людям?

OSSA: Мабуть, коли я вже підросту професійно, стану артисткою і десь почую, що хтось співає мою пісню, то буду дуже рада. Це буде для мене великим досягненням.

Олена Остапук: Ми записували пісню в стилі Анастейши. Даша трішки переймає манеру виконання. У неї виходить дуже круто. Мені подобається.

Ще залишився всього один місяць літа. Невже не хочеться просто відпочити?

OSSA:  Нещодавно я брала участь у відборі Чорноморських Ігор. Пройшла у півфінал. 4-6 серпня у Скадовську будуть проводитись Чорноморські ігри. Десять людей відібрали у вікову категорію 14-16 років.

А відпочинок, поїхати на море?

OSSA: Це і є мій відпочинок, там  є море.(посміхається) Так ми і були у Юрмалі. І на море сходили, і погуляли, і попрацювали.

Вистачає часу погуляти у Луцьку, побачитись з подругами?

OSSA: Звичайно,  вистачає. Хочеш мати час – на все знайдеш. Головне – хотіти.

 

Розмовляв Андрій Мошкун

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *