Гуменюк,Рожко та Коць розкажуть про таємницю славетної волинянки

Показати всі

Гуменюк,Рожко та Коць розкажуть про таємницю славетної волинянки

Він відбудеться в актовій залі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотека імені Олени Пчілки. У вечорі візьмуть участь відомі волиняни,які знають таємниці творчості Лесі Українки. Про це розповіла нашому виданню заслужений працівник культури Людмила Стасюк,директор головної книгозбірні краю. Повідомляє «Волинська правда».
Літературний вечір «Хотіла б я піснею стати» відбудеться 23 лютого 2016 року. Початок о 14 год. Вхід вільний. Вестимуть це дійство Іванна Волох,Марія Сидорова – працівники бібліотеки.
Людмила Стасюк нагадує,що «25 лютого минає 145 років від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси та драматурга,яка побачила світ на Великій Волині у м. Звягелі (нині – Новоград-Волинський). У 1878-1882 роках маленька Леся з родиною мешкала в Луцьку,де заявила про своє поетичне обдаровання написанням поезії «Надія». У 1882 році родина Косачів переїхала у родинний маєток Колодяжне,який завдяки старанням батьків Петра Антоновича і Ольги Петрівни – став своєрідними Волинськими Афінами – осередком культури,де гостювали Іван Франко,Михайло Старицький,Микола Лисенко та інші відомі діячі. Талант Лесі Українки визрів у Волинському краї. Тут з’явилися поезії,які ввійшли до 3 прижиттєвих збірок («На крилах пісень»,«Думи і мрії»,«Відгуки»)».
Під час літературного вечора у бібліотеці прозвучать вершинні поетичні твори Лесі Українки у виконанні студентської молоді,працівників книгозбірні.
Про видатного поета України,жінку мужньої долі,яка ввійшла в свідомість поколінь як символ незламності і боротьби,поведуть мову на вечорі: Надія Гуменюк,українська поетеса,заслужений журналіст України,лауреат премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки,лауреат премії імені родини Косачів Благодійного фонду Бориса Клімчука «Рідна Волинь» та багатьох інших літературних відзнак всеукраїнського та обласного рівнів; Володимир Рожко,кандидат церковоно-історичних наук,історик,архівіст,краєзнавець,почесний професор СНУ імені Лесі Українки,дійсний член Інституту дослідів Волині у Вінніпезі; Любов Коць,начальник відділу інформації та використання фондів Національного архівного фонду України Держархіву у Волинській області.
Увазі присутніх буде запропоновано уривок із вистави Волинського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка «Лісова пісня» у виконанні заслуженої артистки України Лариси Зеленової (мати Лукаша) та актриси цього ж театру Наталії Мельничук (Килина).

Comments are closed.