Громада луцького Свято-Петропавлівського храму відсвяткувала «другу Пасху» (ФОТО)

На Волині масово крадуть телефони
12.07.2018
Волиняни купили машину за фальшиві долари (ФОТО)
12.07.2018
Показати всі

Громада луцького Свято-Петропавлівського храму відсвяткувала «другу Пасху» (ФОТО)

Престольне свято храму для його кліриків та прихожан є, дійсно,  «другою Пасхою». Адже в цей день світлого церковного торжества вони молитовно вшановують свято, пам’ять святого, чи чудотворної ікони Божої Матері, на честь яких освячений їхній храм. Днем такої радості  для настоятеля і прихожан луцького Свято-Петропавлівського храму УПЦ є день святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Вже 9  років поспіль тут, по вулиці Рівненській, біля старого міського кладовища, діє цей православний храм, який став осередком духовності в цьому мікрорайоні обласного центру.

В день свята урочисту Божественну Літургію очолив, з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, настоятель луцького храму Трьох Святителів протоієрей Сергій Дембовський. Йому співслужили настоятель парафії протоієрей Богдан Линник та сонм священнослужителів, а також клірик храму диякон Дмитрій Монець. Храм був заповнений вірянами, багато молільників стояли на церковному подвір’ї.

Окрасою богослужіння став неперевершений спів місцевого хору під керівництвом Тетяни Колядюк. Під час Божественної Літургії була піднесена і сугуба молитва за керуючого Волинською єпархію єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, який саме 12 липня, в день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла, святкує свій День народження.

Цього дня багато прихожан Свято-Петропавлівського храму приступили до святих Таїнств Сповіді і Причастя. Після Літургії відбувся і традиційний Хресний хід, який очолив благочинний Луцької міської округи протоієрей Володимир Літвенчук.  

«Во всю землю ізиде вещаніє їх і во всю вселенню – глаголи їх» – цей апостольський прокімен говорить нам про ці визначні моменти історії Церкви Христової, коли апостоли, виконуючи господню заповідь, проповідували віру Христову. І ця заповідь «йдіть навчить усі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, навчаючи виконувати усе те, що Я заповідав вам» є актуальною і зараз. Апостол Павло, після того як Господь явився йому, із гонителя християн, як ми знаємо, став послідовником Христа і став проповідувати віру Христову по всіх країнах, куди він міг прибути. Святий апостол Петро був безпосереднім учнем Спасителя, взагалі був унікальною людиною, і він теж ревно проповідував Євангеліє  в різних краях. І ми дякуємо милосердному Богу, що ми маємо таких заступників і ходатаїв як святі первоверховні апостоли Петро і Павло. Ми, дорогі брати і сестри, живемо нині у непростий час випробування нашої віри. Але ми повинні берегти вірність Церкві Христовій, берегти нашу святу Православну віру, тим більше, що цього року ми відзначаємо 1030-ту рівницю Хрещення Русі. І нехай, молитвами святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Господь укріпляє нас на цьому шляху», –  сказав отець Володимир.

Він також привітав отця-настоятеля і парафіян із престольним святом їхнього храму.

Своєю чергою, настоятель парафії протоієрей Богдан Линник подякував священнослужителям і православним лучанам – прихожанам інших храмів Луцька за те, що вони цього святкового дня прибули розділити із громадою  Свято-Петропавлівського храму радість престольного свята.

«Я щиро дякую вам за любов до нашої парафії, до нашого храму. Дякуємо вам, дорогий отець благочинний за ваше слово проповіді, за ваші мудрі слова. Ми сьогодні відзначаємо 9-ту річницю з часу освячення цього храму, отож вже 9 років поспіль не згасає лампада на престолі і у серцях віруючих людей цього мікрорайону», – сказав отець Богдан Линник.

А завершили церковне торжество юні прихожани – вихованці місцевої недільної школи. Вони не лише продекламували віршики, але і вручили отцю-настоятелю подарунок – спечений власноруч торт.

Сам цей храм Святих апостолів Петра і Павла, який був освячений  9 років тому, побудований із дерева і відрізняється оригінальністю архітектури, що робить цю церкву не тільки осередком духовності, але і архітектурною окрасою цього мікрорайону, де донедавна були розташовані лише житлові будинки забудови 70-х років та промислові об’єкти.

     

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *