Показати всі

ГОРДІСТЬ І ТРЕПІТ BIHUS

Подивився журналістське розслідування BIHUS info про корупцію в укроборонпромі та правоохоронній системі ч.4-5.

Якщо перші серіі в мене викликали шок і відразу, то остання викликала відчуття щастя і гордості за країну!

Поясню по пунктах чому:

1. В нашій країні з’явилися якісні журналістські розслідування, які впливають на політику і владу. Журналісти не бояться викладати та пояснювати складний матеріал. Люди розуміють складні речі.

2. Вплив медіа реально розворушив корупційне кубло в оборонці та правоохоронних органах. Когось зняли з посади, десь відновили розслідування, когось помітили, десь зробили обшуки. Взагалі побігли та активізувалися)))

3. В Україні нарешті з’явилася четверта влада. Це медіа. Довго українська влада не реагувала жодним чином на подібні розслідування. Типу відкривала справи, а потім їх закривала. Але зараз, під час президентської гонки, чутлива будь-яка інформація і реакція влади миттєва. Чому? Тому що ця тема обговорюється на всіх телеканалах (!), в газетах тощо. А це впливає на рейтинги.

І це є великий крок вперед до якісного громадянського демократичного суспільства. До світових стандартів, за якими живуть у розвинутих країнах. Якщо в Америці або в Европі якесь авторитетне видання робить подібне розслідування – так само злітають з посад та роботи. В цьому і є сенс четвертої влади – медіа! І будь яка пляма на репутації не дає можливості посісти подібну посаду.

Я вірю, що завдяки таким хлопчикам і дівчаткам в медіа наші держслужбовці будуть боятися, що правда про корупцію випливе завжди. Коли вони захочуть вкрасти гроші у військових, пенсіонерів, підприємців то над головою будуть правоохоронні органи, а під домом активісти, готові покарати без суду і слідства. Тому суди будуть справедливі, тому що судді теж люди і живуть у будинках, куди можуть прийти активісти.

І правоохоронні органи теж будуть боятися, що випливе дуже багато назовні, якщо вони будуть виконувати свою роботу погано.

Поки це мріі, але ми бачимо тектонічні зсуви. І далі буде простіше. Це розслідування не ідеальне і реакція не зовсім адекватна, але воно все рухається у вірному напрямку.

Джерело: Українська правда

“За скільки зливали справи по оборонці. Роль НАБУ, СБУ і прокуратури (таємна переписка, ч.4-5) “

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *