В Україні лише 10% родин є повністю благополучними, – стверджує український науковець

Показати всі

В Україні лише 10% родин є повністю благополучними, – стверджує український науковець

За роки незалежності в Україні розпалися 65% укладених шлюбів, а значна частина дітей та підлітків виховується у родинах за відсутності або без участі рідного батька. Таку невтішну статистику навів  учасник Волинського форуму сім’ї  кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології НПУ ім. М. Драгоманова, експерт з питань сімейної політики та сімейних відносин Адріан Буковинський.

У своїй доповіді на тему «Українська сім’я: виклики та завдання» Адріан Буковинський наголосив, що перед сучасною українською сім’єю стоїть чимало викликів, більшість з яких зумовлено нездоровою атмосферою у самих родинах.

«На разі нормальна здорова сімейна атмосфера, і відповідні умови для належного виховання дітей є в наявності лише у 10% сімей. В інших 90% у тій чи іншій мірі присутні проблеми, де їх є небагато, а де вони є разючими. Між іншим, 25% українських сімей належать до тих, які ми називаємо неблагополучними. І ми маємо наслідки – один мільйон в Україні нині є наркозалежними, алкозалежних ще більше, і загалом можна сказати, що не «діти –наше майбутнє», а «ми – майбутнє наших дітей». На разі в Україні нараховується 7 мільйонів дітей, але ще на так давно, років 25 тому, ця цифра становила 14 мільйонів. Це зумовлено демографічною ситуацією. А медики в один голос кажуть, що стан здоров’я теперішньої молоді катастрофічний – серед 20-25 літніх вже є потерпаючи від інфарктів, цукрового діабету, онкозахворювань. І головна причина цього – не в екології, і не у економічній ситуації, а у стресах. А де молода людина може отримати настільки сильний стрес, щоби він вплинув на її здоров’я? Однозначно – у дитячому та підлітковому віці у родині, точніше від нездорової у ній  атмосфери», – повідомив Адріан Буковинський.

Він також зауважив, що однією з проблем, які поширені  в українських сім’ях є проблема нормального виховання з боку батька, що зумовлене чисельними розлученнями та шкідливими звичками. «Проводилося соцопитування  серед підлітків віком 15-16 років стосовно того до кого вони підуть за порадою у проблемній ситуації. 35% сказали, що спілкуватимуться із мамою, 26% – що вирішуватимуть самі, 24% – радитимуться із друзями, і лише 1% відповіли що підуть за порадою до тата. Щодо найбільшого рівня довіри у цій віковій категорії, то матері мають його у 45% опитаних, а батькові найбільше довіряють 11%. А це проблема, бо діти мають потребу у батькові. Як хлопці так і дівчата».

Адріан Буковинський наголосив, що для збереження інституту сім’ї та його підтримки в Україні мають спільно працювати і релігійні конфесії і влада і громада. «Я особливо хочу звернутися до керівників наших Церков, щоби вони звернули на цей напрям проповіді і церковного служіння особливу увагу – з вас за  це сам Бог запитає».

 

 

Comments are closed.