Показати всі

В Росії назріває «другий Чорнобиль»

В Росії на Білоярській атомній станції виникли серйозні проблеми, через які не виключається будівництво саркофага, як в українському Чорнобилі, адже в разі вибуху зони відчуження можуть з’явитися навіть в Польщі і Німеччині, – пише “Обозреватель”.

Як пише на своїй сторінці у Facebook російський економіст Владислав Іноземцева, в грудні 2017 року, після 12 місяців роботи, новий четвертий блок АЕС відправили на плановий ремонт, який повинен був закінчитися в січні, але триває досі.

“З середини лютого на плановий ремонт Відправили третій блок електростанції. Отже, зараз Білоярська АЕС електрику зовсім не виробляє”, – написав він.

Зараз четвертий блок Білоярської АЕС не можуть запустити, тому що запуск реактора блокує автоматика.

Найімовірніше, за словами економіста, проблема в неправильно завантаження твелів (паливних елементів. – ред.) або неякісного палива.

За його словами, є чотири варіанти для вирішення проблеми:

1. Після деяких спроби автоматика не ​​заблокує запуск. Все буде добре, реактор буде працювати в штатному режимі.

2. Відправити людей в активну зону для перевантаження палива. На це ніхто не погоджується. В активній зоні рівень радіації такий, що тривалість життя – кілька хвилин.

3. Реактор запустити не вдасться. В цьому випадку доведеться будувати саркофаг, аналогічний саркофагу над четвертим блоком Чорнобильської АЕС.

4. Заблокувати автоматику і запустити реактор. У 1986 році на четвертому блоці Чорнобильської АЕС саме це і було зроблено. Але на БАЕС реактор могутніше і використовується плутоній. У разі вибуху зони відчуження можуть з’явитися навіть в Польщі і Німеччині. Поки все рухається по третьому варіанту “, – пояснив Іноземцева.

Comments are closed.