Показати всі

Волиняни урочисто відзначили День перемоги (ФОТО)

9-го травня до Луцького меморіального комплексу «Вічної слави» прийшли волиняни, аби відзначити День перемоги над нацистами.

Наші земляки добре пам`ятають ветеранів, які з перших годин Другої світової війни воювали проти нацистської Німеччини. Вони зібралися на меморіальному комплексі «Вічної слави», щоб віддати шану героям і урочисто відзначити День перемоги.

Лучанка Оксана Кроляк поділилась, що завдячує ветеранам за те, що її діти народилися і живуть на своїх, українських землях.

«Потрібно віддати данину, згадати наших дідусів і бабусь. Вони поклали життя заради нашого сучасного, сонячного, яскравого життя. Саме завдяки їм ми змогли народити наших дітей на своїх землях», – подідилась вона.

Відзначення Дня перемоги відбувалося по-справжньому щиро та урочисто. Ветерани та їхні правнуки читали вірші, а учасник героїчного захисту Донецького аеропорту, керівник ГО «Волинська спілка ветеранів війни» Вадим Ваврищук дякував за мужній приклад для багатьох поколінь.

«Зі святом, шановні ветерани! Ви знаєте, так склалося, що навіть моєму поколінню прийшлося пережити війну. На жаль, я теж ношу почесне звання ветерана. Я – ветеран іншої війни. Саме на ваших уроках, вашій мудрості ми навчалися. Ми перейняли у вас знамено перемоги. На жаль, свою війну ми ще не закінчили. Хтось із мудрих сказав, що людина живе двічі. Перший раз вона має звичайне життя, другий раз вона живе доти, доки про неї пам`ятають. Я дякую вам, шановні ветерани Другої світової війни, за те, що ви зберегли нашу країну. Обіцяю вам, що ми прикладемо максимум зусиль, щоб передати цю саму країну внукам. Низький вам уклін», – сказав він.

Ветеран Другої світової війни Михайло Єрлін розповів, що коли він йшов на війну, йому не було і 18-ти років.

«Я – доброволець, в жовтні в Красноярську стояв в наряді в батальйоні лижних автоматчиків, мені було 17 років. У мене стояла несправжня дата в документах, для того, щоб я міг воювати. За документами я був на рік старший, і не тільки я. Нас готували до участі у Сталінградській битві, але 2 лютого 1943 року бої там закінчилися, тому наш батальйон розформували. Наймолодших відправили на рік до училищ, а нашу групу спрямували до 17 полку зв`язку», – зазначив він.

І тепер війна не обійшла нашу державу. Нині українці добре розуміють, що слова «Слава Україні – Героям Слава!» – це не лише вітання, це данина особливої шани тим, хто у найкритичніший і найважливіший момент життя нашої країни не уступився і пожертвував собою заради наступних поколінь. Ми повинні пам`ятати, що ворога зупиняє не лише сила зброї українських воїнів, але й духовна міць та єдність українського народу. У цьому переконаний голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко.

«Україна була першою, на яку напали, вона була в оточенні, вона звільнена практично останньою, але Україна була майже єдина, де народ піднявся проти окупантів. Це був героїзм, великий подвиг народу. Ми повинні про це пам`ятати», – наголосив голова облдержадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *