Волиняни можуть побачити найбільший зорепад

Показати всі

Волиняни можуть побачити найбільший зорепад

Щороку у другій половині літа Земля проходить крізь потік уламків комети Свіфта-Туттля і через це вже під кінець цього тижня   можна буде  побачити  ( утому числі – й на Волині) зорепад Персеїди. Про це розповів  для  УНН  завідувач лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко.

За його порадою, «найкраще спостерігати за цим явищем там, де найтемніше небо. Тобто, цей зорепад Персеїди, як і будь-який інший зорепад, треба спостерігати на щонайтемнішому зоряному небі. Так, небо, скажімо, у великих мегаполісах, містах, де багато вуличних вогнів, воно є не сприятливим для спостерігання такого явища». Астроном розповів, що «Персеїда у нас підніметься у північно-західній ділянці неба». А відтак уточнив: «Цей метеорний потік – він уже, в принципі, діє. Він діє з третьої декади липня до другої декади серпня – це десь за 20-те серпня. Тобто, зорі падають десь впродовж місяця, але впродовж цього періоду є так звана  «ніч максимуму», коли їх буває найбільше. Ніч максимуму Персеїд – з 12 по 13 серпня».

З його слів, навіть науковцям визначити точний час астрономічного явища непросто, тому вони радять спостерігати у ніч з 11 на 12 і з 12 на 13 серпня. Проте, більшість все ж схиляються до того, що максимум буде в ніч на 13-те. «Так званий радіант – та точка, з якої начебто вилітають зорі (мається на увазі метеори), – лежить в сузір’ї Персея. Це сузір’я у нас можна спостерігати практично всю ніч, але воно високо піднімається під ранок, тому найкращий період для спостерігання – це з 11-ї – півночі до світанку 13 числа, з неділі на понеділок», – зазначив Крячко.

За словами експерта, цьогорічний зорепад не відрізнятиметься якимись винятковими явищами. «Прогнози існують завжди різні. Хтось каже, що це буде 50 метеорів на годину, хтось – що їх буде до сотні. Все залежить від того, де людина буде спостерігати за явищем. Якщо на світлому небі, вона не побачить слабких метеорів, лише найяскравіші. Я схиляюсь до того, що число буде між 50 та 100 метеорів», – сказав науковець.

Він також додав: «Не треба ніяких телескопів, не треба нічого. Власні очі, оскільки треба оглядати практично всю чашу неба, а у світі ще немає таких телескопів, які б могли це робити. Людське око робить це найкраще. І оскільки це ніч, ранок, ми радимо людям тепліше одягатись… І обов’язково загадати бажання».

 

1 Comment

  1. Avatar Волинянин! сказав:

    Будем посмотреть,как говорят у нас в Одессе,Львове и Черновцах!