Сільгоспвиробники Волині перед цьогорічною посівною – у стані особливої тривоги
Цьогорічний початок весняно-польових робіт волинські аграрії очікують із особливою тривогою. Це зумовлено тим, що у зв’язку із відсутністю ухваленого головного фінансового документу Держави на 2010 рік із Держбюджету не надійшло жодної копійки. Відсутня також і програма пільгового кредитування, – розповів у коментарі «Волинській правді» начальник головного управління АПР ВОДА Анатолій Аршулік.
За його словами, відсутні наразі як кредити, так і обігові кошти. «А приватним господарствам зараз дуже важко придбати засоби для весняно-польових робіт. Це – і пальне, і мінеральні добрива. Ринок сьогодні насичений цими товарами, але, на жаль, нема коштів, аби їх придбати. Тому коли розмовляєш навіть із крупними товаровиробниками, то вони кажуть, що купуватимуть все «з коліс» – лише в межах потреби. Про накопичення мови не йде», – розповів пан Аршулік.
В минулому році, за словами посадовця, програма пільгового кредитування сільгоспвиробників була виконана лише на 25% від потреби. «І це лише по обслуговуванню вже взятих кредитів, оскільки в минулому році кредитів фактично не брали», – додав він.












Коментарі (0):